Postřehy ze života

Žena v domácnosti

Jsem nezaměstnaná, bezdětná, trošku oplácaná žena v domácnosti! Manžela vzruším jedině s jablečným závinem a zbytek chlapů? Asi se budu muset přeorientovat…

V současné chvíli jsem se ocitla na mrtvém bodě, točím se dokola jako holub na báni a připadám si, že jsem někde vytratila návod pro život. Podobný pocit jsem zažila, když jsem opustila psychologicky deptající vztah a říkala si, co budu já nána hloupá dělat? A stejnou otázkou si pokládám znovu – budoucnost je zakalená jako voda v záchodě. Z vlastní vůle jsem ukončila nudnou kariéru v nábytkářském diskontu a ničeho nelituji, ale v záplavě šílených nápadů jsem zapomněla vzít některé záležitosti na potaz.

Stala jsem se špatnou verzí ženy v domácnosti – jsem něco jako beta verze v ukončeném vývoji, distribuce plné verze se nikdy nedočkáte. V procesu výchovy na ženu jsem ztratila nějaké důležité vlastnosti dokonalé slepice v natáčkách, takže se někdy stává, že s úžasem hledím na ženské pozadí či na bujné poprsí, pobíhám se šroubovákem v ruce, piju pivo, sprostě nadávám, nesnáším záclonky a dečky, prostě jsem v základu praktický, omlouvám se za chybu, praktická!

Kdysi žena v domácnosti normální a standardní zaměstnání, v dnešní době označení splývá mezi zlatokopkou a lenivou bytostí. I já si myslela, že se v jednadvacátém století stanu emancipovanou ženou, ale rozhlédněte se kolem sebe, není možná! Když dosáhnete určitého věku a nemáte děti, jste automaticky zařazeny do kategorie Pozor, mateřská! Jelikož jste žena (rozhodující je, co máte zapsáno v rodném listě, jestli něco nesouhlasí, bohužel!) získáváte jako bonus zajímavé vlastnosti – hloupost, neschopnost, marnivost… Jsme výsledkem úžasné kombinace superženy – do práce z práce, děti, manžel, domácnost, že bych se nešla pověsit za prádelní šňůru na balkoně! Ale pozor, stále jsme nízké lůzy! Některé superženy vůbec nic nestíhají – kadeřnice, solárko, manikúra, pedikúra, pomerančová kůra, nákupy, přítelkyně, milenci, atd.

Já bych se na to nejradši vyprdla Velebnosti! Kašlu na závratnou kariéru, stejně jsme ve finále námezdní silou v otrokářském systému nebo si myslíte, že dostáváte adekvátní ohodnocení? Podle výzkumu čeho lidé nejvíce litují na smrtelné posteli je, že museli dlouho a tvrdě pracovat, ale i že museli žít podle očekávání druhých! Říkáte si, že já, něco naivního a toužícího po starých dobrých časech, nezvládnu žít na samotě lesa? Možná ano, možná ne, ale těším se, že vypadnu z města, vyženu kozy na pastvu, nakopnu slepice, zadělám na chleba a budu se do konce života jenom smát!

Představa, že budu chodit do práce, moje milované (samozřejmě v uvozovkách) ratolesti strčím ve dvou letech do jeslí a budu do skonání světa v jednom kole, rozhodně ne! Já jsem pro zavedení smysluplné pracovní pozice, kterou je právě Žena v domácnosti! A stejně si myslím, že původ slova hospodyňka bude mít něco společného s hospodou. Ještě, že mám v lednici jednoho chlazeného čochtana. Na zdraví!