Postřehy ze života

Kynutý knedlík

Jaro! Máme konečně jaro! A moje tělo vypadá jako po nájezdu fastfoodového řetězce Burger King! Špeky pryč!

Obezita

Během dovolené jsem měla úžasnou možnost se zhlédnout od hlavy až k patě v zrcadle. Několikrát denně a jedním slovem – hrůza! Sama sebe potkat v lese, zakousnu se do stromu a dělám suchou větev! Zděšeně se ptám, kam se vytratila krásná holka z Varnsdorfského předměstí?

Ve tváři se podobám otesánkovi, který sežere, na co přijde. Povislé paže můžu stejně účinně používat jako plácačky na mouchy. Ptáte se na moje břicho? Nerovnoměrně rozvržená pracovní doba si vyžádala tlusťoučkou daň. Mám nádherné pneumatiky Michelin! Začínám kynout jako těsto na koláč! Na zadek si časem přidělám cedulku – Vybočuje do stran! O nohách ani nemluvě, nebezpečně se podobají barokním židlím. Když si postěžuji manželovi, jenom odpoví, že jsem pořádná ženská. Vsadím dobře uložené tukové zásoby, že myslí úplný opak! Kdy jsem naposledy vlastně slyšela, že jsem pěkná?

Je čas něco dělat! Sedět a stěžovat si nad rozlitým špekem, přece nic nevyřeší! Je nutné omezit přísun sladkostí a zvětšit příjem zeleniny. Snídaně je určitě základ, bez kofeinu a bez chleba nejsem schopná doběhnout na autobus. Na oběd vymyslet něco lehkého a výživného, třeba suchou rýži nebo vodu s vodou? Na večeři salátek, a když chytne mlsná? Problém s přehledem vyřeší ovoce! Krásná představa, dneska mám k obědu domácí sekanou. Takže vyřešit jídelníček je stejně nesmyslné jako chtít po kočce, aby přestala žrát masovou konzervu a stala se vegetariánkou.

Takže je nutné se začít pořádně hýbat! Ne od lednice ke stolu a případně, když zapomenete kečup, ještě zpět. Ale opravdový pohyb! Únava neúnava, několikrát si v měsíci střihnu novodobé šílenství jménem Zumba aneb hodit si špekem. Kroutit zběsile zadkem ze strany do strany. A v duchu si budu počítat, jedna mrtvá tuková buňka, druhá mrtvá tuková buňka. Pořídím si činky a zamávám s plácačkami na mouchy! Sexy krásné paže, tílka třeste se! Výtah vyškrtnu ze seznamu a začnu chodit pešky i do schodů! A ještě mám eso v rukávu – pokud nezabere Zumba, zkusíme skákání na trampolíně, nahoru a dolů. Já s tebou zatočím, tuku jeden špekatý!

Dobrá zpráva – dnes večer mám první lekci Zumby, držte palce, abych nezkolabovala po prvních minutách!