Postřehy ze života

Ksichtbook

Lozím na FB, prohlížím nevěstku v bílém a vzteky rudnu – přestaňte kydat na zeď! Koho zajímá, že dochází antikoncepce? My přece nepíšeme příspěvky pro blondýny – nádech, výdech, nádech, výdech!

Facebook – sociální síť, bez které nedokážeme žít ani minutu. Jediným stisknutím klávesnice Enter se ve světě dozvídají rychlostí průjmu, že mám uhra na bradě a v sobotu musím zase do práce. Pozdě večer přijedete z dovolené a obratem se můžete pochlubit s bílým zadkem a spáleným obličejem. Facebook není jenom o samožerství, kdy si vkládáte průběžné informace o sobě, ale především se dozvědět, co dělají a jak žijí vaši přátelé. Bohužel, komunikace i příspěvky na zdi trochu upadají.

Pro holky, kterým se konečně splnil životní sen nebo se konečně splní – v občanském průkazu se změní stav ze svobodné na vdaná – prosíme, založte si vlastní sociální síť! Jsme štěstím bez sebe, že jste dotlačili chlapa pod snůškou výhrůžek a možných teroristických útoků do chomoutu, ale kdo má věčně číst vaše příspěvky? Na zdi se objevuje hromada zoufalých příspěvků, jestli šaty jako barokní stolní lampa nebo pouze modrobílé podvazky? A když nastane úžasný den D – máme na rok o zábavu postaráno – kvanta obrázků a detailů ze svatby! Ženich prdí do porcelánového trůnu! Nevěsta je jako princezna (která buď spí, žije se sedmi trpaslíky nebo chodí s plesu až ráno)! Třešničkou na dortíčku jsou příspěvky – svatbička krásná, nevěsta ošklivá a chudák ženich!

Svatební šaty ve skříni časem sežerou moli a antikoncepce záhadně selže. Druhá sociální síť může vzniknout pro ženy, kterým ujely nohy na narozeninové oslavě a pro praštěné maminy, které radostí skáčou do stropu, když si zrovna synáček mocně říhne (a já myslela, že má dětskou kýlu!). Čeština upadá do zapomnění, povinná jazyková zkouška je ze šišlání (mišli, pižli, šišli a podobné prasečinky), ze zdrobnělin (prstíčky, dudlíček, plyšáček a já raději nechci ani vědět, jak říkají maminy porodnic znalé třeba exkrementům) nebo úchylné novotvary (mimísek, snažilky, zlatokopky …). Já být rozkošným miminkem a vědět, že moje mamina denně kyne u FB, místo pravidelné péče aplikuje mnoho laboratorních pokusů (rady a zkušenosti z příspěvků na zdi), raději bych se oběsila na pupeční šňůře!

Zapomeneme na snažilky, na slepice domácí i na adolescentní výrostky. Někteří lidé mají na FB profil, na kterém mají spíše vložené videa, aplikace a žádné informace o sobě. Jak potom máme vědět, že dotyčná osoba žije a manželka nezahrabává tělo na zahradě? Nebo naopak někteří lidé skoro s pláčem na kolenech prosí – pošlete cihly a prkna na stavbu farmy – brzo vám asi pošlu žulovou kostku do okna! Ještě větší drzostí je zasílání různých aplikací – srdíčka (barevnější než Elton John), alkoholické nápoje (po přijetí několika drinků a sklenic piva jsem zjistila, že jsem stále střízlivá – proč potom zkoušíte moje abstinenční příznaky?) a různorodé testy (mají hlubokou logiku a záludné otázky – jak se máš?).

Facebook je luxusní ráj pedofilů, sadistických vrahů a zajímavých individuí, kteří stříkají jako švestkový knedlíci nad obrázky, které ukazují víc než je zdrávo. Můžete se shromaždovat do různých skupin, lovit ve virtuální síti, lobovat nad záchranou bílých velryb. Můžete zvedat prst, když se vám něco líbí a pevně věřím, že časem bude i možnost zvedat prostředníček pro opak!

All in all it’s just the another brick in the wall! Tak jako tak je to jenom další cihla ve zdi! (Pink Floyd pro techno a emo styly!)