Recepty

Hamburger

Nemusíte mít strach, že hamburger pochází z USA! Ani obloženou housku s plátkem masa nedokázali vymyslet, za vznikem metly amerického lidstva stojí Evropa … Evropa vrací úder a ještě raději s předstihem!

235

Suroviny

500 g kvalitního hovězího masa

Sůl

Pepř

Bylinkové máslo (100 g másla + hrstka čerstvých bylinek např. bazalka, majoránka, …)

Zelenina na obložení housky (rajčata, salát, okurky, …)

Kečup, hořčice, majonéza

Olivový olej

Špaldové bulky

Pomůcky

Mlýnek na maso

Grilovací pánev

Mísa

Potravinářská folie

Postup

Základem dobrého hamburgeru je bezesporu kvalitní hovězí maso, my jsme použili maso s mladého býka, přesněji zadní kýtu. Hovězí maso si umeleme na mlýnku, postačí jednou, kdo má rád jemnější, může maso prohnat mlýnkem i dvakrát.

229

Mleté hovězí maso osolíme a opepříme, pořádně promícháme a vložíme na cca 30 minut do lednice, aby se dobře proleželo. Do směsi není potřeba přidávat vejce nebo strouhanku, aby maso drželo pohromadě. Důvodem je právě kvalitní maso!

230

Mezitím si připravíme bylinkové máslo – změklé máslo utřeme s posekanými bylinkami. Hotovou směs zabalíme do potravinářské folie, vytvoříme váleček a na krajích utáhneme. Váleček necháme v lednici ztuhnout, abychom mohli bylinkové máslo nakrájet na kolečka.

232

Na jeden hamburger si uděláme z hovězího masa dvě slabé placičky, mezi které vložíme plátek bylinkového másla a spojíme dohromady. Pořádně uzavřeme okraje, aby máslo nevyteklo. Grilovací pánev rozehřejeme, lehce potřeme olivovým olejem a maso ugrilujeme.

231

233

Špaldové bulky rozpůlíme a podle chuti obložíme zeleninou. Špaldové půlky můžeme i opéct na suché grilovací pánvi. A nakonec vložíme čerstvě ugrilované maso. Pokud se vám podaří vytvořit velká obložená bulka, ukotvěte si oběd špejlí a můžete začít tlačit do hlavy 🙂

234