Postřehy ze života

Český receptář

Chcete vědět, čemu se ve volném čase věnuje manžel? Stále nevěříte, že opravdu pěstuje ty zelené věci v květináči? Čtěte a nebude věřit vlastním bulvám!

Dovoluji si nejprve pravdivě změnit úvodní písničku z Českého receptáře, protože žádná česká domácnost není ani za pětník svatá! Kouřím jako sádrový trpaslík, skleničky se neštítím, sexuálně si užiju a ve volném čase krtka nakopnu!

Má drahá polovička propadla duší i zbytkem mozkových buněk zelenému boomu! Naše hnízdečko lásky o 36 metrů čtverečních se pomalu, ale jistě mění na botanickou zahradu včetně živých exemplářů z říše zvířat. A my kočky, mlsně chodíme kolem a přemýšlíme o květinové revoluci!

Zelené šílenství začalo asi před rokem, prý si vypěstuje několik chilli papriček. Urodila se jedna krásná červená paprička – odrůda Fresno (nápověda, která našeptává z pravé strany do ucha). Po prvním nezdaru nenastala kapitulace a vyhazov hlíny na hřbitov, ale naopak! Manžílek dostal pěstitelský apetit! Bude pěstovat ve velkém! Na kila! Dovážet se do Evropy!

Moje luxusní nerezová mísa na míchání těsta, která se pyšnila značkou IKEA, se záhy změnila na lampu! Semínka různých odrůd i zrůd se lásky k prasknutí nacpali do kelímku, úhledně uložili na pevnost Kočkoboyard (samotný vrchol ledničky, kam se raději neodvážím ani já!). A od půl desáté ráno do půl desáté večer, se mrchy jedny pěkně sluní, aby lépe rostli a měli pocit, že jsou na přímém slunci (jak naivní!). Nápověda hlasitě vyjekla, že naivní nejsou a upřímně se ekoteroristům omlouvám, rostlinky nasazují poupátka!

Čekám, až příští rok dorazí 5 místná cifra za doplatek elektřiny. A děkovný dopis – Děkujeme za Váš neuvěřitelný příjem elektřiny! Od května 2012 budete záložným zdrojem pro jaderný reaktor v Temelíně! – nevěřím ani za den tmy zadarmo!

Papričkami nic nekončí, ale začíná! Před několika týdny vězela ve schránce sněhobílá obálka. Hádejte třikrát, co ukrývala! Žádný antrax, ale nová semena! Eukalyptus pro koaly, mučivou mučenku a pozor, dokonce i strom Ginkgo biloba. Nebo Ginkgo pro debila?

Časem se určitě vrhneme na pěstování banánů, po nocích budu lepit na bedny logo Fair Trade neboli spravedlivý obchod. Protože v naší domácnosti všechno klape jak má! Moje láska má svoji zelenou úchylku a já mám aspoň o čem psát!